شرکت سولفوریک ایران

متن سربرگ خود را وارد کنید

خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری

خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری

خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری

مقدمه

شرکت سولفوریک ایران یکی از برندهای معروف و معتبر در زمینه عرضه و تامین اسید سولفوریک جهت خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری در سطح ایران می باشد. تامین و توزیع اسید سولفوریک با درصدهای متفاوت ، مخصوصا اسید سولفوریک درصد بالا جهت خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری از جمله فعالیت های اصلی این مجموعه می باشد. یکی از مهمترین دلایلی که کارخانجات ، صنایع و تولیدی های بزرگ و کوچک جزو مشتریان این شرکت هستند. تهیه و فروش اسید سولفوریک 98 درصد با بالاترین کیفیت ممکن و بهترین قیمت در سطح ایران است.

این مجموعه با دایر نمودن شعبات مختلف در سراسر کشور از جمله شهرهای تهران و تبریز پاسخگوی نیاز شما مصرف کنندگان در اقصی نقاط ایران می باشد. شرکت سولفوریک ایران با در نظر گرفتن نیاز تمامی مشتریان خود در سطح کشور ، این محصول را در بسته بندی های ایمن به صورت عمده و خرده برای خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری به فروش می رساند. همچنین این مجموعه بخاطر در اختیار داشتن امکانات حمل و نقلی گسترده ، می تواند سفارشات شما را در سریعترین زمان ممکن فراهم نموده و به سراسر ایران ارسال نماید.

خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری به دلیل مصرف گسترده آن در صنعت باتری سازی صورت می گیرد. لذا شرکت سولفوریک ایران با ایجاد انبارهای متعدد اقدام به تامین و توزیع این محصول جهت مصرف در کارخانه های باتری سازی نموده است. شما خریدار محترم می توانید جهت خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری و اطلاع از آخرین قیمت فروش و دریافت مشاوره با کارشناسان بخش فروش در تماس باشید.

توضیح اجمالی در مورد خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری

حال می خواهیم به توضیح اجمالی در مورد خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری و بررسی مختصر برخی ویژگی های آن بپردازیم. اسید سولفوریک یک ترکیب شیمیایی با فرمول مولکولی  H2SO4 ، جرم مولی ۹۸/۰۷۹ گرم بر مول ، چگالی ۱/۸۳ گرم بر سانتی‌متر مکعب ، نقطه جوش ، ۳۳۷ درجه سانتی‌گراد و نقطه ذوب ۱۰/۳۱ درجه سانتی‌گراد می باشد. شناسه آیوپاک آن نیز sulfuric acid بوده و آنتالپی آن نیز منفی می باشد. در آب نیز به صورت کامل و به هر نسبتی انحلال پذیر می باشد.

و بر اثر ترکیب با آب یک واکنش به شدت گرماده حاصل می شود. در خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری باید در نظر گرفت که اسید سولفوریک یکی از قوی‌ترین اسیدها است. که خاصیت  خورندگی بسیار قوی دارد. یک اسید معدنی بشمار می ‌رود. و به ‌عنوان یک اکسید کننده قوی و ماده ای رطوبت ‌گیر رفتار می‌کند. و بخاطر این خاصیت اکسید کنندگی از آن در ساخت باتری استفاده می شود. لذا خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری نیز برای همین منظور صورت می گیرد.

این اسید در صنعت نیز کاربردهای بسیار زیادی دارد. و خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری یکی از این موارد می باشد. این اسید به ‌عنوان یکی از مهم‌ ترین مواد شیمیایی بشمار می‌رود. و نام ‌های مختلفی از قبیل جوهر گوگرد، اسید باتری ، سولفات هیدروژن ، هیدروژن سولفات ، اسید سولفین ، روغن ویتریول و سولفوریک اسید نیز شناخته می شود.

این ماده به ‌صورت طبیعی در گازهای خارج شده از آتش ‌فشان وجود دارد. و شامل یک اتم گوگرد چهار اتم اکسیژن و دو اتم هیدروژن می‌باشد. ولی عمدتا به صورت صنعتی تولید می گردد. این اسید معمولا در سه خلوص مختلف زیر تولید می گردد.

اسید سولفوریک ۹۸ درصد

اسید سولفوریک ۵۰ درصد

اسید سولفوریک ۳۵ درصد

 

خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری

خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری

 

انواع اسید سولفوریک قابل ارائه توسط شرکت سولفوریک ایران

 

 

 

انواع اسید سولفوریک

قابل ارائه توسط

شرکت سولفوریک ایران

اسید سولفوریک 98 درصد کشاورزی
اسید سولفوریک 98 درصد چرم سازی
اسید سولفوریک 98 درصد رنگرزی
اسید سولفوریک 98 درصد صنعتی
اسید سولفوریک 98 درصد آبکاری
اسید سولفور یک 98 درصد باتری
اسید سولفوریک 98 درصد مواد شوینده

 

 

خواص و ویژگی های شیمیایی و فیزیکی مرتبط با خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری

در این بخش از مطالب مربوط به خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری می خواهیم به معرفی برخی خواص و ویژگی های شیمیایی و فیزیکی این محصول بپردازیم. بررسی و آگاهی یافتن از ویژگی ها این محصول کمک شایانی به خریداران در روند خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری خواهد نمود. توجه به این موضوع که اسید سولفوریک یک محصول کاربردی ولی بسیار خطرناک می باشد. لزوم آشنایی با خواص و ویژگی های شیمیایی و فیزیکی این ماده را دو چندان می نماید.

با آگاهی یافتن از خواص این محصول هم می توان به بالاترین درصد بازده در خط تولید رسید. و هم باعث افزایش چشمگیر ایمنی کارکنان شد. در کنار این مسائل نیز ، مصرف کنندگان با بررسی دقیق اطلاعات و ویژگی های شیمیایی و فیزیکی این محصول ، ایده ال ترین و ایمن ترین شرایط را برای استفاده و نگهداری این ماده شیمیایی فراهم می نمایند. در جدول زیر نیز به برخی ویژگی های شیمیایی و فیزیکی مرتبط با خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری اشاره شده است.

 

عنوان یا مقدار ویژگی شیمیایی یا فیزیکی
اسید سولفوریک نام  آیوپاک
سولفات هیدروژن ، جوهر گوگرد سایر نام ها
H2SO4 فرمول مولکولی
مایع شفاف ، دارای رنگ ، بدون بو شکل ظاهری
98.078 گرم بر مول جرم مولی
1.84 گرم بر سانتی متر مکعب چگالی
10 درجه سانتی گراد دمای ذوب
337 درجه سانتی گراد دمای جوش
کاملا محلول به صورت واکنش گرماده انحلال پذیری در آب
26.7 cP at 20 °C گرانروی
۷۶۶۴-۹۳-۹ شماره CAS
WS5600000 شماره RTECS
R35 کد ایمنی
S26,S30,S45,S(1/2) شماره های نگهداری

​آنالیز شیمیایی اسید سولفوریک

در این بخش می خواهیم آنالیز شیمیایی مربوط به خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری را مورد بررسی قرار دهیم.  آگاهی از آنالیز شیمیایی یک محصول اطلاعات بسیار مهمی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. که دانستن درصد خلوص ، مواد بکار رفته در ساخت آن ، ترکیب شیمیایی ، عناصر موجود در آن از جمله آن ها می باشند. همچنین آشنایی با آنالیز شیمیایی ، باعث افزایش آگاهی مصرف کننده برای استفاده صحیح و ایمن محصول و نیز بالا رفتن ایمنی درهنگام کار با محصول می گردد.

علاوه بر موارد فوق الذکر دانستن اطلاعات مربوط به آنالیز شیمیایی ، باعث افزایش کیفیت محصول و فرآورده تولید شده نیز می گردد. در جدول زیر آنالیز شیمیایی مربوط به خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری آورده شده است.

 

آنالیز شیمیایی اسید سولفوریک 98 درصد

مقدار واحد اندازه گیری عنوان
حداقل 98 درصد Wt% خلوص
حداکثر 0.0 Wt% باقی مانده کلسیناسیون
حداکثر 0.0 Wt% آرسنیک
حداکثر 0.0025 Wt% گوگرد دی اکسید
حداکثر 0.0 Wt% جیوه
حداکثر 0.0035 Wt% آهن
حداکثر 0.0 Wt% کادمیوم
حداکثر 0.0 Wt% سرب
حداکثر 0.0037 Wt% روی
حداکثر 0.0015 Wt% نیتروژن دی اکسید

 

 

کاربرد اسید سولفوریک ۹۸ درصد در ساخت باتری

در این بخش از مطالب خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری می خواهیم به معرفی کاربردهای این محصول در صنعت باتری بپردازیم. اسید سولفوریک یک ماده شیمیایی مهم از لحاظ اقتصادی می باشد. در واقع میزان تولید اسید سولفوریک یک کشور شاخص خوبی برای مقایسه‌ قدرت صنعتی آن است. از کاربردهای اسید سولفوریک می‌توان به تولید مواد منفجره ، سلفون ، منسوجات استات و ویسکوز ، روان‌کننده ها و باتری ‌های رایج اشاره کرد.

از کاربردهای مهم دیگری که می ‌توان برای اسید سولفوریک نام‌ برد کاربرد آن در تولید باتری ‌های اتومبیل و آب باطری می‌باشد. اسید سولفوریک به ‌عنوان الکترولیت در باتری‌ های اسیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به کاربرد این نوع اسید سولفوریک ، خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری نیز برای ساخت باتری های گوناگون صورت می گیرد. مقدار و غلظت اسید مورد نیاز برای هر باتری متفاوت بوده و نسبت میزان مصرف اسید به مصرف سرب در هر باتری ثابت و برابر ۲ می ‌باشد.

منظور از اسید باتری اسیدی است که در باتری خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرد. مایع داخل باتری از مخلوط اسید سولفوریک و آب مقطر تهیه می‌شود .اسید باتری یا آب اسید از رقیق ‌کردن محصول اسید سولفوریک بدست می‌آید. چون اسید سولفوریک را نمی‌توان به‌ راحتی رقیق نمود. بنابر این باید از دستگاه‌های رقیق کننده قوی استفاده نمود. اسید باتری در انواع اتومبیل ‌ها از قبیل خودروهای سواری ، کامیون و کامیونت ها ، جرثقیل ، لیفتراک ها و … کاربرد دارد.

این محصول همچنین در صنایع باتری سازی نیروگاه‌ها و همچنین باتری ‌های اتمی و ژله ‌ای نیز مورد استفاده مقرار می گیرد. این ماده شیمیایی در صنعت برق و الکترونیک نیز کاربرد های ویژه ‌ای دارد. نیروگاه‌ های حرارتی ، بادی و آبی و همچنین نیروگاه‌های خورشیدی و هیبریدی کشور نیز از اسید باتری استفاده می‌کنند. به همین دلیل نیز بخش عمده ای از فروش این محصول مربوط به خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری می باشد.

روش های تولید اسید سولفوریک

حال در این قسمت از مطالب خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری می خواهیم به معرفی و بررسی روش های تولید این محصول بپردازیم. اسید سولفوریک از یک اتم گوگرد ، چهار اتم اکسیژن و دو اتم هیدروژن تشکیل شده ‌است. اتم گوگرد از طریق پیوندهای دوگانه و ۲ گروه هیدروکسیل (OH) ازطریق پیوندهای ساده یگانه به دو اتم اکسیژن متصل شده اند. یکی از پرکاربرد ترین مواد شیمیایی مصرفی در صنایع مختلف اسید سولفوریک می ‌باشد.

که جهت خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری ، خالی از لطف نیست تا با روش های تولید آن آشنایی پیدا نماییم. تولید اولیه اسید سولفوریک با استفاده از واکنش آب با سولفور تری اکسید برای اولین بار توسط جابربن ‌حیان در سالیان بسیار دور صورت گرفته است. این ماده از روش ‌های مختلفی ازجمله فرآیند مجاورت یا تماس ، فرآیند اسید سولفوریک مرطوب ، فرآیند محفظه سرب و برخی روش ‌های دیگر نیز تولید می‌شود.

در واقع مهم ‌ترین و رایج ترین منبع و روش تولید اسید سولفوریک استفاده از گوگرد و بازیافت آن از گاز طبیعی و روغن است. منبع مهم دیگر برای تولید اسید سولفوریک ، دی ‌اکسید گوگرد حاصل از پالایش فلز است. در واقع بسیاری از سنگ‌ های فلزی به ‌عنوان سولفیدها به وجود می‌آیند. و برای تشکیل اکسید و دی اکسید گوگرد بکار می ‌روند. و گیاهانی که به ‌طور سنتی دی ‌اکسید گوگرد را به جو منتقل می‌کنند. آن ها را به ‌عنوان اسید سولفوریک بازیابی می‌کنند.

در برخی از کشورها مانند چین بیشتر اسید سولفوریک را از سنگ چخماق ، سنگ آهن و سولفید آهن تولید می کنند. اسید سولفوریک به ‌طور طبیعی در اثر اکسیداسیون مواد معدنی سولفیدها در سنگ‌ ها ایجاد می‌شود. اسید سولفوریک رقیق نیز در اثر رطوبت و اکسیداسیون دی‌اکسید گوگرد ( از طریق سوختن سوخت ها ) در جو تولید می ‌شود. و در نهایت به صورت باران اسیدی رسوب می کند.

خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری

خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری

اطلاعات ایمنی

شناسایی خطرات مربوط به خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری
تاثیرات حاد اسید سولفوریک 98 درصد بر سلامت

اسید سولفوریک 98 درصد در صورت تماس با پوست و چشم درای خاصیت خورندگی ، تحریک کنندگی و نفوذ کنندگی می باشد

باعث آسیب جدی و ایجاد سوختگی های شدید می گردد

اثرات سرطان زايي این ماده توسط آژانس بين المللي تحقيقات بر روي سرطان ، در گروه 4 دسته بندي گردیده است

سرطان زايي اين ماده در انسان اثبات شده و توسط اداره ايمني و بهداشت حرفه اي آمريكا به اثبات رسيده است

توسط كنفرانس آمريكايي متخصصين بهداشت صنعتي، در گروه A2 (مظنون به سرطان زايي در انسان) دسته بندي شده است

اسید سولفوریک 98 درصد براي ارگان هایی از قبیل كليه ها ، ريه ها ، قلب ، سيستم قلبي و عروقي ، قسمت فوقاني دستگاه تنفسي ، چشم ها ، دندان ها بسیار سمی می باشد

مواجهه طولاني مدت و يا مواجهه مكرر با اسید سولفوریک مي تواند سبب آسيب جدی به ارگان هدف گردد

تماس مداوم و يا طولاني مدت با اسپري ميست اين ماده مي تواند سبب تحريك مزمن چشم ها و تحریک شدید پوستی گردد

در خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری باید دانست که تماس مكرر يا طولاني مدت در معرض اسپري ميست اين ماده ممكن است. باعث تحريك دستگاه تنفسي شود و منجر به حملات مكرر عفونت برونشي شود.

در خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری باید دقت نمود. که مواجهه مكرر با این ماده بسيار سمي ممكن است منجر به نقصان در سلامت عمومي فرد شود. كه اين امر از طريق تجمع سم در يك يا بسياري از اعضاي بدن بروز می نماید.

اقدامات و کمک های اولیه در صورت مواجهه با اسید سولفوریک 98 درصد
در صورت تماس با چشم

اگر لنز تماسي در چشم مصدوم است سریعا آن را خارج نماييد

در صورت تماس اين ماده با چشم ، فورا چشم ها را با مقدار زيادي آب حداقل به مدت 15 دقيقه شستشو نمایید

برای شستن چشم از آب سرد استفاده نمایید

هر چه سریعتر به به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه نموده و مراقبت هاي پزشكي لازم را دریافت نمایید

 

در صورت تماس با پوست

در صورت تماس اين ماده با پوست ، به سرعت لباس و كفش هاي آلوده را از تن مصدوم جدا نمایید

فورا پوست را با مقدار زيادي آب شستشو نمایید

قسمت تحريك شده پوست را با يك كرم نرم كننده پوست بپوشانيد

برای شستشو از آب سرد استفاده نمایید

قبل از استفاده مجدد از لباس های آلوده ، آن ها را شسته و تمیز نمایید

كفش ها نیز را به صورت كامل تميز نمایید

هر چه سریعتر به به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه نموده و مراقبت هاي پزشكي لازم را دریافت نمایید

در صورت تماس شدید با پوست فورا پوست را با صابون ضدعفوني كننده بشوييد

قسمتي از پوست را كه با اين ماده تماس پيدا كرده با كرم آنتي باكتريال بپوشانيد

هر چه سریعتر به به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه نموده و مراقبت هاي پزشكي لازم را دریافت نمایید

در صورت استنشاق

اگر اين ماده شيميايي مورد استنشاق قرار گرفت سریعا فرد مصدوم را به هواي آزاد ببريد

در صورتي كه تنفس فرد قطع شد ، به مصدوم تنفس مصنوعي بدهيد

اگر تنفس به سختي انجام مي شود ، به فرد مصدوم با دستگاه ، اكسيژن مصنوعي بدهيد

هر چه سریعتر به به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه نموده و مراقبت هاي پزشكي لازم را دریافت نمایید

در صورت استنشاق شدید هرچه سريعتر مصدوم را به هواي آزاد و محلي ايمن منتقل نماييد

لباس هاي مصدوم را باز کرده و كراوات ، جليقه ، گردن بند ، كمربند و امثال آن را در بياوريد

اگر تنفس به سختي انجام می شود به فرد مصدوم  دستگاه اكسيژن متصل نماييد

اگر تنفس مصدوم قطع شد ، تنفس دهان به دهان را شروع نمایید

هر چه سریعتر به به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه نموده و مراقبت هاي پزشكي لازم را دریافت نمایید

در صورت بلعیدن و خوردن

به هیچ عنوان فرد مصدوم را وادار به استفراغ ننمایید

به فرد مصدوم به هيچ وجه چيزي نخورانيد مگر با تشخيص پزشك

اگر فرد مصدوم بي هوش است ، به هيچ وجه چيزي به وي نخورانيد

كراوات ، جليقه ، گردن بند ، كمربند و امثال آن را سریعا در بياوريد

هر چه سریعتر به به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه نموده و مراقبت هاي پزشكي لازم را دریافت نمایید

 

اقدامات مورد نیاز در صورت نشت و انتشار تصادفی اسید سولفوریک
در صورت پخش جزیی اسید سولفوریک

آلودگي ایجاد شده را با آب رقيق نمایید

با مقدار مناسبی پارچه آن را تميز نمایید

در خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری باید دقت نمود  اگر اینماده منتشر شود باید آن را با مواد خنثي جذب كنيد. و آنها را در ظروف مخصوص دفع مواد زائد بريزيد

اگر نياز است ، مواد باقي مانده را با يك محلول رقيق مانند كربنات سديم خنثي نمایید

در صورت پخش زیاد اسید سولفوریک

مايع خورنده نشت یافته را بدون ايجاد خطر و به طور ايمن كنترل نمایید

با خاك خشك ، ماسه و يا مواد غير آتش گير مواد نشت شده را جذب كنيد

مایع نشت یافته را به هیچ وجه در داخل ظرف آب نريزيد

به مواد نشت شده دست نزنيد و با آن تماس نداشته باشید

از پرده اسپري آب براي انحراف بخارات نشت شده استفاده نمایید

از اسپري آب براي براي كاهش نشت بخارات اين ماده در هوا استفاده كنيد

از ورود مواد نشت شده به فاضلاب ، زيرزمين و يا فضاهاي سربسته جلوگيري نمایید

در صورت لزوم يك خاكريز براي بند آوردن نشتي ایجاد کنید

جهت دفع صحيح اين ماده از افراد متخصص کمک بگیرید

در خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری می بایست مواد آلوده باقي مانده را با يك محلول رقيق مانند كربنات سديم خنثي كنيد

در خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری باید مراقب باشيد ، غلظت مواد در زمان نشت ، بيشتر از حد آستانه مجاز نباشد ، حد آستانه مجاز اين ماده را در برگه اطلاعات ايمني با الزامات محلي کنترل نمایید

احتیاط های عمومی

درب ظرف نگهدارنده اسید سولفوریک می بایست هميشه بسته باشد

ظرف محتوي اين ماده همواره خشك و بدون رطوبت باشد

از خوردن اين ماده اجتناب گردد

فرم گاز ، فيوم ، بخارات ، اسپري اسید سولفوریک را به هیچ وجه استنشاق ننماييد

هرگز به ظرف محتوي اين ماده آب اضافه ننمایید

در صورتي كه تهويه محیطی به خوبي صورت نمي گيرد از تجهيزات تنفسي مناسب استفاده نمایید

در خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری باید توجه نمود که در صورت بلع اسید سولفوریک ، بلافاصله به پزشك مراجعه نمایید و ظرف يا برچسب آن را به پزشك نشان دهيد

از تماس اين ماده با چشم ها و پوست جلوگيري گردد

اين ماده را به دور از موادي كه با اسید سولفوریک ناسازگار هستند نگهداري كنيد

در خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری باید دقت نمود که مواد ناسازگار با اسید سولفوریک شامل مواد اكسيد كننده ، مواد كاهنده ، مواد آتش گير و مواد آلي ، فلزات، اسيدها، قلياها و رطوبت می باشند

در خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری باید دقت نمود اسید سولفوریک سبب خوردگي سطوح فلزي می شود. به همین جهت نیز در يك ظرف فلزي و يا درام با پوشش تخته فيبر و با پوشش داخلي پلي اتيلني نگهداري شود

شرایط ناپایداری

موادي كه با اسید سولفوریک ناسازگارند ، اگر در معرض اين ماده قرار گيرند ، يك شرايط ناپايدار را ايجاد مي نمایند در خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری باید دقت نمود که ساير شرايطي كه اين ماده را ناپايدار مي كنند. عبارتند از گرماي بيش ازحد ، مواد آتش گير ، مواد آلي ، مواجهه با رطوبت هوا و يا آب ، اكسيد كننده ها ، آمين ها و قلياها

جهت رقیق نمودن ، هميشه آب را به اسيدها اضافه كنيد و نه اسيد را به آب

روش های صحیح ذخیره و انبار اسید سولفوریک

به دور از رطوبت و بخارات نگهداری گردد زیرا به شدت با آب واکنش می دهد

درب ظرف محتوي اسید سولفوریک به خوبي بسته و پلمپ گردد

ظرف محتوي اين ماده را در محيطي خنك و با تهويه مناسب انبار نمایید

بالاتر از دماي 23 درجه سانتيگراد ( 73.4 درجه فارنهايت ) انبار نگردد

درون ظرف فلزي و يا درام با پوشش تخته فيبر و با پوشش داخلي پلي اتيلني نگهداري شود

 

 

خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری

خرید اسید سولفوریک 98 درصد باتری

 

 

منبع: https://fa.wikipedia.org/

 

 

سیستم اشتراک ویژه

سامانه ای پویا برای دسترسی به محتوی اختصاصی سایت

پیشنهاد مشاوران برای مطالعه

بهترین کارگروه توسعه سازمان

با افرادی که به دنبال شما هستند ، مخفی کاری نکنید

برای موفقیت سازمانی کافیست یکبار از خدمات مشاوره ای ما استفاده کنید